Balcıoğlu

Kurulu�

Egger ile Tüm Türkiye’de Yola Devam Ediyoruz…
2011 yılından bu yana Egger ile Marmara ve Ege Bölgesi dışında kalan tüm bölgelerde Egger OSB ürünlerinin yetkili distribütörlüğünü yapan ve OSB ürünlerinin pazara dağıtımını sağlayan Balcıoğlu, 2014 yılı itibariyle Marmara ve Ege Bölgelerinde de Egger OSB ile pazarda yer alma kararı verdi.

OSB ürün grubu pazarında en geniş ve yüksek montanlı dağıtımı sağlayan firma olan Balcıoğlu, almış olduğu bu karar ile OSB pazarında dengelerin değişimi noktasında önemli bir adım atmış oldu.

Balcıoğlu Grubu Yönetim Krl.Bşk. Zeki Balcıoğlu yaptığı yazılı açıklamada bu değişimi şu cümlelerle özetledi ;

“Her zaman, her platformda belirttiğimiz gibi; Bizler Ticareti sadece para kazanma vesilesi olarak değil, bir meslek ve ülkemize bir hizmet olarak görüyoruz. Bu çerçevede olan anlayışımız bugün bizleri ülkemizin ve sektörümüzün hak ettiği kaliteli hizmet ve doğru malzeme noktasında bu kararı almamıza sebebiyet verdi. Ticaret hepimiz için bitmeyen, çok uzun bir maraton ve bu maraton hız kesmeden devam ediyor…
Bizler kurulduğumuz ilk gün belirlediğimiz ve zaman içerisinde ticari felsefemiz olan “ Doğru Altyapı, Doğru malzeme, Doğru Uygulama” parolasından ödün vermeden yolumuza devam ediyor ve bu noktada bizlere ve pazarımıza bu çerçeveyi sağlayacak anlayış ve bakış açıları ile iş ortaklığı içerisinde olmayı tercih ediyoruz.

İnanıyorum ve umuyorum ki bu değişim, ülkemize ve sektörümüze hayırlı olacaktır.”

Avusturya kökenli bir dünya şirketi olan Egger ile tüm Türkiye’de devam etme kararı veren Balcıoğlu’nun Marmara Bölgesi Satış Müdürü Ahmet Güngören de bu değişim ile ilgili görüşlerini şu şekilde belirtiyor;

“Bazı ürünlerde Pazar hakimiyeti ve bilinirliği ürünün dağıtımını sağlayan ana kademeye misyon ve sorumluluk yükler. Bu misyon o ürün ile ilgili sektörü yönlendiren firma ile özdeşleşir. Sektöre sunduğu ürünün kalitesine ve müşterinin beklentilerine cevap verebilmek adına sahip olduğu sorumluluk çerçevesinde bazı kararları almak onun yükümlülüğüdür.

Bizler OSB levha denince ilk akla gelen, pazara doğru malzemeyi sunmayı her zaman ilke edinmiş, pazarın da doğru ürün konusunda güvenini sağlamış bir firma olarak, bu sorumluluğun bilinci ile 2014 yılı ilk çeyreği itibariyle tüm Türkiye çapında OSB ürün grubu konusunda EGGER markası ile yola devam etme kararı almış, bu doğrultuda daha önce satışı yapılmayan Bölgeler olan Marmara ve Ege bölgesini de kapsayarak tüm Türkiye’ ye mayıs itibari ile Egger marka OSB dağıtımına başlamış bulunmaktayız.”

“OSB ürün grubunun dağıtım tarzında değişim sağlamanın tüm dağıtım ağının faydasına olacağı fikri ile birlikte bir gereklilik olduğu kanaatini taşıyoruz…”

Yukarıdaki cümleler ile OSB konusunda farklı bir duruma ve değişim gerekliliğine yorum getiren firmanın Reklam & İletişim Müdürü Murathan ERŞEN, Dağıtım şeklinin geldiği son noktada, bu yapının OSB ürününü satan her düzeyde unsurun fayda sağlayamaması, pazarlama artılarını kullanamaması sebebiyle değişmesinin zorunluluk olduğunu söylerken şu cümlelere yer veriyor;

“OSB konusunda toplu olarak gemi dağıtım düzeni ile tüm Distribütörlerin ve distribütörlerin alt bayilerinin hatta onların altında satıcıların dahil bu yapıda pazarlama gücünü kaybettiğini ve tek unsur olarak fiyata odaklandığını bunun da sadece üreticilere fayda getirmekle birlikte rekabet açısından tüm pazara ve bu pazardan gelir sağlayan tüm unsurlara zarar verdiğini düşünüyoruz. Egger ile yola tüm Türkiye’de devam kararı sonrasında ikinci adım olarak bu düzeni değiştirecek, sistemi önceki yıllarda olduğu şekliyle Pazarın tüm unsur ve dinamiklerinin Pazarlama gücünü tekrar ortaya çıkartacak bir şekle getirmeyi amaçlıyoruz. “

Erşen ayrıca Türkiye’nin ne versen gider yapısını artık gerilerde bıraktığını, kalite algısının toplumun tüm kademelerinde tercih noktasında ön sıralara yerleşmeye başladığını , artık Türk insanının bakış açısının bu yönde oluştuğunu ve Balcıoğlu’nun kalite ile özdeşleşen marka olmuş isminin de bu marka geçişi ile yine bu hususta öncülük ettiğini sözlerine ekliyor.
Üç yıllık süreçte Egger ile birlikte Anadolu’da ses getiren birçok faaliyetlere imza atan Balcıoğlu, önümüzdeki süreçte bu tür faaliyetlerini Marmara ve Ege Bölgesi’nde de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Ülkemize ve milletimize Hayırlı olsun….