Balcıoğlu

Kuruluş

Swiss Krono - Osb3 LevhaSWISS KRONO OSB, başta yapıda ahşap kaplama gerektiren yerler olmak üzere, iç mekan inşaatlarında duvar panelleri, zemin panelleri ve konstrüksiyonlarda ayrıca döşemeli mobilya imalatlarının taşıyıcı konstrüksiyonlarında, Dekoratif malzeme olarak, Raf üretiminde, Nakliye için ambalaj üretiminde (likid nakliyesi hariç) kullanılır.

SWISS KRONO, farklı amaçlarda kullanılmak üzere 9 mm’den 40 mm kalınlığa kadar OSB üretimi yapabilmektedir. Doğa dostu olan SWISS KRONO ağaçların ticari amaçlar için oluşturulmuş ormanlardan almaktadır.

Üç Katman – Maksimum Dayanıklılık SWISS KRONO OSB’leri üst, alt ve orta tabaka olmak üzere üç katmandan oluşmaktadır.

Plakaların optimum dayanıklılığa erişebilmesi için ilk olarak, tomruktan kıyılmış yongalar üretim bandının akış yönünde hizalanarak alt tabaka oluşturulur. Daha sonra kıyılmış yongalar gelişigüzel yönlerde alt tabakanın üzerine serpilir, böylece orta tabaka oluşturulur. En üst tabaka da yine alt tabaka gibi bant yönünde hizalı serpilir.

Oluşturulan bu çapraz düzenleme ile SWISS KRONO OSB’lerinin dayanıklılığı maksimum seviyeye çıkarılır. Çapraz düzende banda hizalanmış yongalar yüksek basınç ve sıcaklık altında preslenmeden önce bağlayıcı reçine ilave edilir.

SWISS KRONO, herhangi bir kanserojen madde içermeyen doğal ağaçlardan elde edilmiş reçine kullanıldığının garantisini verir.