Balcıoğlu Mümessillik

Hakkımızda

Balcıoğlu şirketler grubu 1985 den beri inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Balcıoğlu kurulduğu günden bu yana Doğru Altyapı, Doğru Malzeme ve Doğru Uygulama parolasıyla hareket etmiş, yeniliklerin ve teknolojinin takipçisi olmuştur.

Balcıoğlu ilk olarak Aksaray’da küçük langa caddesinde çatı kaplama ve izolasyon malzemeleri satış ve uygulama şirketi olarak kurulmuştur. Daha sonraki yıllarda Balcıoğlu 3 satış mağazası ve 4 depo ile müşterilerine hizmet vermeye başladı ve 1985-2004 yılları arasında 5 milyon metrekare çatı kaplama ve 3 milyon metrekare izolasyon uygulama referanslarına ulaştı. Uygulama alanındaki başarıları ve satış rakamlarının bir sonucu olarak yerli ve yabancı üretici firmaların da distribütörlük ve baş bayiliğini yapma hakkını elde eden Balcıoğlu, ciro olarak birçok birincilik ve ödüle hak kazanmış, kurulduğu günden bu yana sektör liderliğini elinde bulundurmuştur.

1997 de orman ürünleri kısmında inşaat sektörünün gittiği konjonktür dikkate alınarak radikal bir kararla kereste üretimi ve satışı bırakılmış ve Türkiye’nin ilk plywood distribütörü olmuştur.

Balcıoğlu orman ürünleri şirketi sadece plywood ithalatı yapan upm distribütörlüğü ile değil, plywood üretiminde söz sahibi olan Rusya, brezilya, Çin, Endonezya, Malezya ve benzeri ülkelerin de temsilcisi ya da distribütörü sıfatı ile büyüyerek faaliyetlerine devam etmiştir.

Balcıoğlu Mümessillik Ltd. Şti. ise çatı kaplama ve izolasyon malzemelerinin satış ve uygulamasına devam ederken, ürün gamına orman envali olmasına rağmen kullanım alanı bakımından çatı-izolasyon sektöründe kullanılan osb levhaları da ekleyerek bu ürünün de satışına başlamıştır.

Şirket merkezi Zeytinburnuna taşınan Balcıoğlu grubu 2001 ve sonrasında yurt çapında genişlemeye başlamıştır. 2003 yılında ilk olarak İzmir'de ofis ve sonrasında ofis-depo-satış yeri devreye girmiştir. İzmir’i Antalya, Ankara, Kocaeli, ve Adana bölge müdürlükleri ve depoları takip etmiştir.

2009 yılında İkitelli Keresteciler sitesinde tamamlanmış bir bina satın alınmış ve 2011 nisan ayında şirket genel merkezi buraya taşınmıştır.

2011 yılında Balcıoğlu Orman Ürünleri ve Balcıoğlu Mümessillik plywood satışında yıllık 40.000 metreküplük, osb levhada ise yıllık 30.000 metreküplük satış rakamlarına ulaşmıştır.

• Biri, genel merkez binasının altında showroom olmak üzere 2 mağaza,
• İzmir’de ofis
• Ankara’da ofis
• Adana’da ofis ve depo
• Kocaeli’de ofis ve depo
• İstanbul Hadımköy’de depo ile sürdürülmektedir.

Doğru Altyapı, Doğru Malzeme, Doğru Uygulama ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam eden Balcıoğlu geleceğe güvenle bakmaktadır.

Balcıoğlu Şirketler Grubu…

“Dünya’nın Ürünü, Dünya’nın Kalitesi”